Col·legi Hermes

Reunió plaça curs 2017/18 Dimecres, 22 Març 2017  A les famílies interessades en sol·licitar plaça per al curs escolar 2017-18, els comunique que, una vegada publicat el calendari d'admissió d'alumnes, es convocarà una reunió informativa del Projecte Educatiu del Centre i se'ls oferirà una visita... More detail
Dansà i Botellà a la plaça Dansà i Botellà a la plaça Dimecres, 15 Març 2017 Un any més hem eixit a la plaça del barri per a ballar la Dansà i la Botellà, un acte on tots hem gaudit del soroll i comboi de la nostra tradició popular.       A continuació més avall o fent clic ací podeu veure el vídeo.    More detail
Dia de la Dona: Gloria Fuertes Dia de la Dona: Gloria Fuertes Dimecres, 08 Març 2017 Els alumnes d'Infantil festegen el dia de la DONA amb Gloria Fuertes!!!  More detail
Ciutat Fantasia Ciutat Fantasia Diumenge, 05 Març 2017   Aquest dijous els alumnes i les alumnes d'Infantil gaudiren d'una meravellosa obra de teatre en Ciutat Fantasia!! More detail

El nostre centre, a la revista Vida Cooperativa.

Revista_cooperativa

A continuació transcrivim l'article publicat sobre el nostre col·legi en la revista Vida Cooperativa:

Profundament compromès amb la realitat social i quotidiana del barri de Patraix, a València, el Col·legi Hermes és un dels seus referents educatius. Va tirar les seues arrels en el barri fa ja 27 anys, i encara que d'aqueixos primers inicis només queden dos cooperativistes, el centre ha anat creixent, i mai millor dit, ja que l'ampliació de les seues instal·lacions ha estat constant en tots aquests anys.

 

Situat en la mítica Plaça de Patraix, al costat del mercat de Jesús, la seua aparença exterior no és la d'un centre escolar, però només cal traspassar la porta d'entrada per a descobrir un espai ampli, inesperat i dedicat per complet a la formació integral dels menuts. "AL principi només teníem EGB, però a poc a poc vam anar creixent i actualment contem amb Infantil de 3 a 6 anys, Primària i Secundària, a més del PCPI {Programa de Qualificació Professional Inicial) i el Cicle Formatiu de Perruquería. I ara, estem realitzant totes les gestions posibles per a poder tenir Infantil de 0 a 3 anys", explica Vicente Mora, el president de! Consell Rector. El Col·legi Hermes conta en l'actualitat amb un total de 350 alumnes. Aposta en la seua educació per la igualtat i dóna una especial atenció als més menuts, posant cinc professors a la seua atenció, un més del que estableix la Conselleria d'Educació com necessari. Precisament són els xiquets d'Infantil els quals ja comencen a conèixer l'anglès, endinsant-se en la màgia d'aprendre i ser capaços d'utilitzar més d'un idioma.

Un altre dels aspectes a destacar del centre és la seua flexibilitat d'horaris, donant als pares l'oportunitat de dur als seus fills a les 08'00 del matí i programant diverses activitats de 17'00 a 19'00 h., a les quals els alumnes poden assistir si els pares així ho desitgen. L'oferta és molt àmplia i complementa la formació lectiva: taekwondo, dansa, anglès, guitarra, escacs, etcètera. Els pares són un gran actiu en el Col·legi Hermes. El tracte és molt proper i se'ls dóna una especial atenció. Però no només a ells, sinó també als veïns del barri, als quals fa partícips del projecte: "potser el nostre hándicap és la falta d'Instal·lacions esportives, i això ens duu a utilitzar les de Patraix, convivint periòdicament amb els veïns i mantenint una estreta relació amb els col·lectius implicats. Duem tota la vida en el barri i això es nota". V, afig, "quan arriba Carnestoltes  eixim a desfilar pels carrers, i quan són Falles,  botem foc al nostre propi monument en la Plaça de Patraix, i sempre tenim la col·laboració de tot el barri". Aquesta familiaritat és un gran valor de la cooperativa. La seua constant activitat és de sobres coneguda, sobretot qui van ser els seus alumnes en el seu moment i ara porten allí als seus fills: "això vol dir que estan contents de l'educació que ací van rebre", conclou Vicente Mora.

Colegio Hermes.

Sociedad Cooperativa Valenciana.


C/Dibujante Manuel Gago 10 y 12.
46018 Valencia
Tel. 963 80 14 42
Correu administració i serveis:
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.
 
Gestió usuaris i webmaster:
Aquesta adreça electrònica s'està protegint contra robots de correu brossa. Necessites JavaScript habilitat per veure-la.

 

Estem a les xarxes socials
Estàs aquí:Home Alumnes Treballs dels Alumnes El nostre centre, a la revista Vida Cooperativa.